Historie van de Goede Herderkerk

De Goede Herderkerk is gebouwd naar een ontwerp van architect Wout Ingwersen. Architect Ingwersen maakte in de jaren zestig van de vorige eeuw deel uit van het Amsterdamse architectenbureau Van der Bom en Ingwersen, waarbij Van der Bom de senior was en Ingwersen de jonge ontwerper met veel nieuwe idee├źn.
Binnen onze landsgrenzen was inmiddels een aantal kerken gebouwd naar het ontwerp van dit Amsterdamse bureau. Op voorspraak van het deputaatschap kerkbouw van de Gereformeerde Kerken in Nederland heeft de toenmalige kerkenraad de keuze op dit architectenbureau bepaald.
Volgens architect Ingwersen moet een kerk iets van een geheim, een geborgenheid bezitten, waardoor de werkelijke symboliek bepaald wordt. Daarnaast is er het spel van hoog en laag, licht en donker, helder en diffuus, mannelijk en vrouwelijk, kubusachtig en rond, alles uitgaande van de gedachte dat de liturgie de bouwmeester is.

 


 

Voor meer informatie klik hier